Գլխավոր / Նորություններ / «Նորարական և արդյունավետ մոտեցումների ներկայացում-համաժողով»-ի շրջանակներում մրցույթի հայտարարություն
2019-01-24
«Նորարական և արդյունավետ մոտեցումների ներկայացում-համաժողով»-ի շրջանակներում մրցույթի հայտարարություն
Հրավիրում ենք Ձեզ «Նորարական և արդյունավետ մոտեցումների ներկայացում-համաժողով»-ի շրջանակներում մասնակցել մրցույթի, որն իրականացվում է «Անասնապահության զարգացում Հայաստանի հարավում» ծրագրի կողմից:
Մրցույթին մասնակցել կարող են բոլոր այն ֆերմերները, ովքեր ունեն գրանցած բարձր արդյունքներ անասնապահության ոլորտում, մասնավորապես նորարար և արդյունավետ մոտեցումներ ըստ հետևյալ ուղղությունների՝ (մանրամասների համար ներբեռնել կից ֆայլը)
• Կենդանիների պահվածք
• Կենդանիների խնամք
• Անասնապահության ոլորտում գրանցված բարձր արդյունքներ` մթերատվության ցուցանիշներ
Մրցույթի արդյունքում ընտրված լավագույն ֆերմերները համաժողովի շրջանակներում կներկայացնեն իրենց արդյունքները և կպարգևատրվեն մրցանակներով:
Համաժողովի նպատակն է խրախուսել երիտասարդ ֆերմերներին անասնապահության ոլորտում նոր փորձի և մեթոդների ներդրումն ու տարածումը:Համաժողովին մասնակից ֆերմերները.
• ձեռք կբերեն անասնապահության մեջ կիրառվող նորարար և արդյունավետ լուծումներով հագեցած գիտելիքներ
• կամրապնդեն միմյանց միջև մասնագիտական կապերը՝ փորձի փոխանակման և փոխադարձ համագործակցության  միջոցով
Մասնակցության համար դիմել
«Ռազմավարական Զարգացման Գործակալություն» ՀԿ-ի գրասենյակ
Պատասխանատու անձ՝ Նարինե Կարապետյան
Գրասենյակի աշխատաժամերն են՝ 09:00 – 18:00
Ընդմիջում՝ 13:00-14:00
Հեռ.՝ +374 93 33 55 84
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետն է՝ 11.02.2019
«Անասնապահության զարգացում Հայաստանի հարավում» Ծրագիրն իրականացնում է «Ռազմավարական Զարգացման Գործակալություն» ՀԿ-ն՝ «Շվեյցարիայի Զարգացման և Համագործակցության Գործակալության» ֆինանսավորմամբ:

Home / News / Announcement of the competition within the framework of the conference on the farming innovative and effective approaches
2019-01-24
Announcement of the competition within the framework of the conference on the farming innovative and effective approaches
We invite you to participate in the Contest for Farming Innovative and Effective Approaches Presentation-Conference organized in frames of “Livestock Development in the South of Armenia” project.
The competition is open to all farmers who have a high track record in cattle breeding, in particular, those who use the innovative and effective approaches in the following directions: (Download file for details)
•  Animal behavior
•  Animal care
•  Production
•  High results in cattle breeding - productivity indicators
The best farmers selected as a result of the competition will present their results and will receive awards.
The purpose of the conference is to encourage young farmers to introduce and disseminate new practices and methods in the field of cattle breeding.
•  Acquire knowledge of innovative and effective solutions for animal husbandry
•  Strengthen professional links between each other through the exchange of experience and  cooperation
Apply for participation to:
Strategic Development Agency NGO
Responsible person: Narine Karapetyan
Working hours are 09:00 to 18:00
Lunch Break: 13: 00-14: 00
Tel: +374 93 33 55 84
The application deadline is: 11.02.2019
The project "Livestock Development in the South of Armenia" is implemented by the Strategic Development Agency and funded by the Swiss Agency for Development and Cooperation.